Hakkımızda


“Kanser Tarama ve Ön Tanı Cihazı” konulu proje ile TÜBİTAK 1512 Girişimcilik Programı ve KOSGEB İleri Girişimcilik Programı kapsamında aldığı destek ile HYPERION İLERİ TEKNOLOJİ A.Ş. kurulmuştur. Kısa ve orta vadede insanlığın geçmişten bu yana büyük mücadele verdiği kanser hastalığına karşı tamamen özgün ve yenilikçi tip bir tarama ve ön tanı cihazı geliştirme hedefiyle kurulmuş bir Ar-Ge şirketidir. Geliştirilecek olan ileri teknoloji medikal cihaz ile kanserleşme ihtimali olan sağlıklı bağırsak hücresinin, daha hücresel formda teşhis edilecek ve ön-erken tanı ile kesin ve etkin tedavisi yapılabilecektir.

Bu projenin başarılı bir şekilde tamamlanması ile ileri vadede projenin bir üst versiyonu olabilecek tomografi benzeri bir cihaz geliştirilmesi planlanmaktadır. Bu ileri medikal cihaz ile sağlıklı bir insanın vücudunun herhangi bir yerinde kansere dönüşme ihtimali olan hücresel yapılar tespit edilecek ve basit bir ilaç ile tedavi edilmesi sağlanacaktır. Her iki projede elde edilen teknik ve bilimsel çıktılar kullanılarak kanserin basit bir şekilde tedavi edilmesini sağlayacak bir ilaç geliştirme projesi de hedeflenmektedir.

Vücudun herhangi bir bölgesinde kanserleşmemiş, belirli oranda kanserleşmiş veya kansere dönüşme ihtimali olan hücreler ile etkileşime girecek ilaç moleküllerinin tasarlanması planlanmaktadır. Bu şekilde kanserin ağır radyasyon ve ilaç prosedürlerine gerek kalmadan tedavi edilmesi hedeflenmektedir.

Uzun vadede şirketin kendi öz sermaye ve başka kuruluşlardan aldığı desteklerle, başta kanser olmak üzere sağlık alanında, savunma, uzay ve havacılık, bioinformatik, kuantum teknolojileri, nanoteknoloji, yapay zeka ve robotik, tarım, enerji alanları üzerine Ar-Ge projeleri gerçekleştirerek insanlığa yeni tip ve özgün ürünler koyma hedefinde olacaktır.

Hyperion hayallerin gerçeğe dönüştüğü yer….

Hyperion ile geleceğe daha güvenle, daha sağlıklı bakın…

Hyperion geleceği tasarlar…